הסרת משקפיים ללא ניתוח – ORTHO K

הסרת משקפיים ללא ניתוח – טיפול  ORTHO-K

ORTHO-K אורטו קיי הוא הליך לא ניתוחי שמעצב מחדש את מבנה הקרנית של העין על ידי עדשת מגע קשה בכדי להוריד את המספר במשקפיים. המטרה היא להשטיח את הקרנית על ידי עדשת המגע תוך כדי שינה בלילה עם העדשות. בבוקר מסירים את העדשות ונהנים מראייה טובה במשך היום. העדשה בעלת חומר גלם המעביר חמצן רב לקרנית ומאפשר הרכבה בשעת השינה, במקביל להשגת יכולת תכנון וייצור מדויקים ברמה של מיקרונים, המאפשרים עיצוב עדשות המותאמות לכל קרנית וקרנית. מרכיבים את העדשה בלילה לסירוגין ומורידים בבוקר לאחר שמגיעים לצורה האידאלית של הקרנית, כך מגיעים לחדות ראייה טובה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע במשך היום.

 

תהליך ההתאמה בקליניקה שלנו:
אנו מבצעים בדיקת ראייה מדוקדקת וקפדנית של מרשם המשקפיים. מוודאים שאין מחלה או דלקת השוללת התאמה של עדשה זו. מבצעים בדיקת יובש בעיניים, בדיקת תלת ממד וראיית צבעים. אנו מבצעים מיפוי של הקרנית בעזרת מכשיר הנקרא CORNEAL TOPOGRAFER הנותן תמונה מדויקת של מבנה הקרנית ומסייע בתכנון והתאמת העדשות. המיפוי נותן תמונה מדויקת של מבנה הקרנית ומסייע בתכנון והתאמת העדשות.

עדשת ה- ORTHO-K האורטו קיי עשויה מחומר אלסטי בעל עבירות חמצן גבוהה מאוד. העדשה תעצב את הקרנית לפחות מקומרת ויותר ספרית, זה מוריד את המיופיה והאסטיגמציה ומשפר בצורה דרמטית את חדות הראייה. רוב השינויים המשמעותיים מתרחשים כבר בימים הראשונים ועיצוב הקרנית הסופי מתרחש בין 3 עד 6 חודשים, תלוי במידת קוצר הראייה.

לאחר הרכבת העדשות בלילה הראשון מתבצעת בדיקה המוודא שהעדשה מותאמת היטב לקרנית. כבר אחרי הלילה הראשון לאחר הסרת עדשות אלו מתחילים להרגיש שיפור בראייה ותוך ימים ספורים ניתן לראות טוב ללא משקפיים וללא עדשות מגע. במהלך בדיקות המעקב יתבצעו שוב מיפויים של הקרנית כדי להעריך את התקדמות התהליך. היכולת לתקן את הראייה בשיטה זו היא לאנשים עם מספר של עד 6.00- במשקפיים ועד 1.00- דיופטר צילינדר.

יתרונות הרכבת עדשות אורטו קיי ORTHO-K:

  • אין צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע במשך היום.
  • השיפור בראייה מורגש תוך ימים ספורים.
  • אידיאלי לאנשים שעושים ספורט, שוחים, עובדים בתנאי סביבה קשים.
  • ישנם אנשים שמפתחים רגישות לעדשות מגע ועדשות אלה יעזרו.
  • הליך לא חודרני-פולשני.
  • לא כואב וללא סיכונים.
  • עדשות האורתו קיי ORTHO-K עדיפות משמעותית על פני ניתוח לייזר: להבדיל מניתוח לייזר להסרת משקפיים, הטיפול הפיך, לא כואב, ללא תופעות לוואי של ניתוח ואינו פוגע בשכבת באומן.
  • בחלק גדול של המקרים העדשות מייצבות את המרשם של המיופיה, במיוחד אצל אוכלוסיית הילדים – לקריאה על טיפול זה עבור ילדים לחצו כאן.

האם שיטת האורתו קיי ORTHO-K מתאימה לי?

הטיפול מתאים כמעט לכל אחד. האופטומטריסט יקבע לאחר בדיקה האם המועמד מתאים.

האם יהיה צורך עדיין להרכיב עדשות מגע או משקפיים?

לאחר שהמרשם מתייצב, העדשות ישמרו על המרשם הקיים, ולכן אין צורך במשקפיים או בעדשות מגע במשך היום. עדיין יהיה צורך במשקפי קריאה למי שזקוק להם.

האם השיטה בטוחה?

השיטה בטוחה במידה והעדשות מותאמות היטב ומתבצע מעקב ע"י אופטומטריסט מומחה, אולם חשוב מאוד לשמור על כללי שימוש והיגיינה נכונים בכדי לשמור על בריאות העין. בעזרת שיטה זו נהנים רבים ממטופלינו מראייה טובה במשך היום ללא עזרת משקפיים או עדשות מגע.

להשארת פרטים בכדי שנציג יחזור אליכם בנושא לחצו כאן

לטיפול ה ortho k להסרת משקפיים לילדים – לחצו כאן

לחצו על הסרטון לצפייה בכתבה על שיטת האורטוקרתולוגיה.