טיפול מהפכני להסרת משקפיים לילדים – ללא ניתוח!

תיקון ראייה

בעיות ראייה בקרב ילדים יכולים לשבש את שגרת החיים של הילד ולמנוע ממנו איכות חיים נאותה. אך לעיתים בעיות הראייה אינן גלויות להורים ולכן ישנם כמה סימפטומים היכולים להעיד כי הילד סובל מבעיות ראייה, כגון:

 • מצמוץ העיניים בתדירות גבוהה
 • שפשוף עיניים באגרסיביות
 • טווח קשב קצר, בייחוד כאשר מדובר בלמידה בבית הספר ושיעורי בית
 • קושי בקריאה או הימנעות מקריאה עקב ראייה מטושטשת
 • כאבי ראש בתדירות גבוהה
 • נטייה לכסות את אחת העיניים עם היד לעתים קרובות, על מנת לנסות למקד את הראייה
 • נטייה להטות את הראש לצד
 • נטייה לקרב את הספר והמחברת קרוב מדי לפנים
 • נטייה לאבד את המקום בו קרא הילד לאחרונה בספר

אמנם, ההמלצה הכללית הינה להגיע לבדיקת ראייה מקיפה עם הילד, טרם כניסתו לבית הספר, ובמקרה של חשש לליקויי ראייה, אף קודם לכן אך במידה ובמהלך שנת הלימודים צצים הסימפטומים הנ"ל, יש צורך לגשת לרופא עיניים ואופטומטריסט ולבצע שוב בדיקה.

במידה והילד סובל מבעיות ראייה, עליו יהיה להרכיב משקפי ראייה בשגרת היום. אך במידה ורוצים להעניק לילד איכות חיים וראייה תקינה מבלי להרכיב משקפיים, ניתן יהיה לבצע טיפול הסרת משקפיים לילדים.

הסרת משקפיים לילדים

הסרת משקפיים ללא ניתוח

בשונה מטיפול הסרת משקפיים בניתוח לייזר, ישנה שיטה מיוחדת הנקראת אורתוקרטולוגיה. אותה שיטה, מהווה פריצת דרך מהפכנית בעולם הרפואה והאופטומטריה, מאחר ומדובר בפעם הראשונה באפשרות לשלוט על קצב החמרת קוצר הראיה בילדים ולא רק לתקן את הראיה בעזרים אופטיים כגון משקפיים או עדשות מגע רגילות.

כמו כן, השיטה מתאימה באופן עקרוני, לילדים בעלי קוצר ראיה עד 6 דיופטר. כמובן שהטיפול מתאים גם למבוגרים, אך במטרה לראות היטב כל היום בלי משקפיים או עדשות מגע, ללא המרכיב של מניעת החמרת קוצר הראיה (שניתן לרוב רק בגילאים הצעירים).

תיקון ראיה ללא ניתוחכיצד זה עובד

הטיפול הייחודי מתבצע בעזרת הרכבת עדשות מיוחדות רק במהלך הלילה. אותן עדשות, מסוגלות כאמור לא רק לתקן את הראייה, אלא גם להאט את קצב החמרת לקות הראייה בקרב ילדים. לאחר שהילד קם משנתו, הוא מסיר את העדשות בידיים נקיות, וראייתו נעשית ברורה ובהירה ללא צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע במהלך היום.

קוצר ראיה אצל ילדים בעידן המחשבים

הקידמה הטכנולוגית אמנם הביאה עמה מגוון גדול של יתרונות המשפרים את איכות החיים של כל אחד, אך מאידך גיסא, קיימת עליה מדאיגה מאוד בשכיחות קוצר הראיה אצל ילדים, בעידן המחשבים והאיי-פונים, הגורמים לילדים לעסוק זמן רב בראיה מאומצת מקרוב מאד. כך, מוסברת הופעת קוצר הראיה בגיל צעיר יותר והחמרה למספרים גבוהים יותר ויותר. אי לכך ובהתאם לזאת, שיטת הטיפול באורתוקרטולוגיה הפכה לנפוצה מאד בארצות מזרח אסיה, בהן שיעור קוצר הראיה בילדים – גבוה מאד.

תיקון ראיה ללא ניתוח

 

טיפול אורתוקרטולוגיה – יתרונות

כאשר בוחרים לבצע טיפול אורתוקרטולוגיה, ישנם מגוון יתרונות, כמו:

 • הימנעות מניתוח – כל ניתוח אינו אירוע נעים. לכן, כאשר בוחרים לטפל בקוצר ראייה בעזרת השיטה המיוחדת, משדרגים את איכות החיים מבלי כל הסכנות הכרוכות בניתוח.
 • אין צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע במשך היום – ילדים וגם מבוגרים רבים לא ששים להרכיב משקפיי ראיה במהלך היום, מסיבות שונות. כמו כן, לדאוג לסטריליות של עדשות המגע במהלך היום, זוהי משימה די מורכבת במיוחד כאשר מדובר על ילדים שאוהבים לשחק באזורים שאינם סטריליים במיוחד.
 • הטיפול מאט את עליית המספר במשקפיים – בעולם רפואת העיניים ידוע כי קוצר ראיה גבוה, מעבר לראיה המאוד גרועה בלי משקפיים, מהווה סכנה בפני עצמו, עם סיבוכים ברשתית העין. על כן, השיטה הייחודית מעבר לתיקון הראייה, גם מאטה את קצב עליית המספר בקרב ילדים ויכולה למנוע סיבוכים עתידיים.
 • נותן מענה לתיקון הראייה לילדים מתחת לגיל 18 – לעומת ניתוחי לייזר שמבוצעים החל מגיל 18, טיפול אורתוקרטולוגיה מתבצע גם עבור ילדים מתחת לגיל 18, לרוב החל מגיל 9.

תיקון ראייה ללא ניתוח – איי אופטיק

אנו, באופטיקה איי אופטיק, פועלים מזה שני עשורים, תוך מתן שירות מקצועי ביותר לכל אחד מלקוחותינו. צוות האופטומטריסטים בעלי ניסיון רב של כ-23 שנה, מתוכם 10 שנים בטיפול אופטומטרי במחלקת עיניים בבי"ח מאיר.

הצוות המקצועי שלנו, עבר ועובר השתלמויות בתחומים אופטומטרים שונים וטיפל במעל מ-16,000 לקוחות מרוצים במהלך השנים.

תחומי המומחיות שלנו: תחום ראיית ילדים, התאמת עדשות מולטיפוקל, משקפי ראייה, משקפי שמש, עדשות מגע, הסרת משקפיים ללא ניתוח על ידי עדשות מגע, טיפול להאטת קוצר הראיה אצל ילדים ועוד.

צוות האופטומטריסטים ב EYE OPTIC עבר השתלמויות מקצועיות בתחום זה והינם מומחים בשיטת הטיפול מסוג אורטוקרטולוגיה.

להסבר וייעוץ אישי על השיטה צרו קשר בטלפון: 09-7431020, או במייל: [email protected].