טיפול להאטת התקדמות קוצר הראיה אצל ילדים

ממש כמו הגוף שלנו, גם העיניים גדלות ככל שהילדים מתבגרים. לכן ברב המקרים ילדים עם קוצר ראיה יצטרכו משקפיים עבים יותר ככל שהם גדלים, וכך גם התלות שלהם במשקפיים תלך ותגדל.

זה ממש לא נוח וזה גם עלול לגרום לסיכון גבוה יותר לבריאות העין. למזלנו, היום יש לנו איך לעזור לילדים ולמתבגרים שלנו.

אצלנו בקליניקה אפשר למצוא עדשות מגע שפותחו במיוחד כדי להאט את הקצב שבו המספר במשקפיים של הילד עולה. מחקרים מראים שהן מאטות את קצב העלייה במספר ב-59% (בהשוואה לעדשות מגע רגילות).

פתרון נוסף הם משקפי MiSight שגם הם פותחו במיוחד כדי להאט את קצב עליית המספר במשקפיים של הילד. גם כאן המחקר מראה על הפחתה של 59% בהתקדמות המיופיה, בממוצע, בילדים שהרכיבו את המשקפיים באופן מלא במשך שנתיים. 

רוצים לשמוע עוד? בואו להתייעץ עם האופטומטריסטים שלנו.

 

אורח החיים המודרני גורם, בין השאר, למגיפה של קוצר ראיה אצל ילדינו. מרבית הילדים, בימינו, מבלים שעות מול מסכי הסמארטפון, המחשב והטלוויזיה – דבר שגורם לליקוי ראיה כבר מגיל צעיר. 
מי נמצא בקבוצת הסיכון, איך אדע אם הילד שלי סובל מקוצר ראיה וכיצד ניתן להימנע מהתופעה?

ראשית, מהי מיופיה? (קוצר ראיה)

מיופיה, הידועה גם בשם “קוצר-ראיה” היא בעיה מתפתחת. מחקרים אחרונים צופים שמיופיה תשפיע על הראיה של קרוב למחצית מאוכלוסיית העולם עד לשנת 2050.

מיופיה בדרך כלל מתחילה בילדות כאשר גלגל העין מתארך יתר על המידה וגורמת לטשטוש כשמסתכלים למרחק. המצב נגרם כתוצאה מהיסטוריה משפחתית, מאורח חיים או משילוב של השניים. המצב נוטה להחמיר ככל שהילד מתבגר. למיופיה עלולה להיות השפעה גדולה על חיי היומיום של הילד, והיא עלולה לגרום לבעיות עיניים נוספות בעתיד. למרבה המזל, מחקרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות מאפשרים לנו לנהל את המיופיה אצל ילדים.

איך אדע אם הילד שלי לוקה במיופיה?

אם ילדך מראה אחד מהסימנים הבאים, יכול להיות שהוא סובל ממיופיה:

  • מקרב פנים למסך.
  • מחזיק ספרים וחפצים קרוב לפנים.
  • מכווץ את העיניים.
  • סובל מכאבי ראש חוזרים.
  • מבקש לשבת קרוב יותר ללוח בכיתה.

 

מה אפשר לעשות?

עדשות המגע MiSight® 1 Day לילדים

להאטת התקדמות המיופיה:

עדשות המגע MiSight 1 Day פותחו במיוחד כדי להאט את קצב התקדמות המיופיה אצל ילדים. הן נראות ומרגישות כמו עדשות מגע רכות רגילות אבל יש להן עיצוב אופטי שונה שנקרא: ActiveControl Technology.

מחקרים קליניים שבוצעו על עדשות MiSight 1 Day הוכיחו שקצב התפתחות המיופיה קטן ב-59% בממוצע בהשוואה לתיקון ראיה רגיל. כלומר, קצב העלייה במרשם המשקפיים יואט וגם הסיכון לבעיות עיניים נוספות בעתיד יפחת.

מבחינת תפעול השימוש בעדשות: אחרי שימוש במשך שבוע ימים ילדים הזדקקו לעזרה מינימלית בהרכבה ובהסרה של עדשות המגע שלהם. אפילו ילדים צעירים בגיל 8 שעדשות המגע היו חדשות עבורם דיווחו על נוחות ועל התנהלות קלה איתן.
מדובר על עדשות מגע יומיות שמחליפים אותן כל יום ולכן אין צורך בהתעסקות עם ניקוי העדשות. כל יום מרכיבים זוג חדש ונקי.

9 מתוך 10 ילדים אמרו שהם מעדיפים להרכיב עדשות MiSight 1 Day על פני הרכבת המשקפיים שלהם.

MiSight 30pk Froמוקטןnt

משקפי MiSight לילדים

משקפיים שפותחו במיוחד לטיפול בהאטת התקדמות מיופיה ונבדקו מחקרית. המשקפיים פועלים בשיטת Diffusion Optics Technology החדשנית והייחודית שמפחיתה ניגודיות ומעכבת את התארכות גלגל העין.
המשקפיים מפחיתות בממוצע 59% בהתקדמות המיופיה אצל ילדים שהרכיבו את המשקפיים באופן מלא במשך שנתיים.

הטיפול אפקטיבי במיוחד בקרב מטופלים צעירים ומתאימים לשימוש החל מגיל 6 לילדים ובני נוער שסובלים מהתקדמות מהירה במיופיה.

דרכים נוספות להאטת קצב התקדמות המיופיה:

הרחיקו את המכשירים:

נתונים מ-145 מחקרים, שכוללים 2.1 מיליון משתתפים, חשפו שעלייה במיופיה נגרמת בעיקר כתוצאה מאורח חיים. הנוער של היום מבלה שעות רבות בביצוע מטלות תוך הסתכלות לטווח הקרוב, בדרך כלל מול מכשירים אלקטרוניים. כמובן שאין זה הגיוני לבקש מהילדים שלא ישתמשו במכשירים בכלל, אבל יש לנסות להגביל אותם כך שיהיה יותר איזון במהלך היום.

בלו עם הילדים בחוץ:

הילדים מבלים זמן רב בתוך הבית או בכיתה ולכן מתי שרק אפשר, נסו לתכנן להם יותר פעילויות בחוץ. מחקרים מראים שהתפתחות המיופיה נגרמת כתוצאה מרמות תאורה נמוכות, מה שעשוי להיות קשור בצורה ישירה לזמן המועט שבו ילדים מבלים מחוץ לבית. עלייה בזמן שבו ילדים יבלו מחוץ לבית, הוכחה גם כיעילה במטרה לעכב את התחלת המיופיה ב- 11%-34%. אחת מהסיבות לכך היא שהשמש מגבירה חשיפה לויטמין D, שככל הנראה יש לו תפקיד בגדילת העין. בנוסף, ילדים מבצעים יותר פעילויות עם הסתכלות לטווח הרחוק כשהם נמצאים מחוץ לבית, ופעילויות כאלו גורמות למידה קטנה יותר של מאמץ מהעיניים הצעירות.

לייעוץ ולקביעת בדיקת התאמה:  09-7431020