האור הכחול ועדשות משקפיים המסננות את האור הכחול

אור כחול, אור גלוי באנרגיה גבוהה (HEV), הנפלט ממסכים דיגיטליים, תאורת לד ומהשמש, זכה לתשומת לב גוברת, בשל השפעתו הפוטנציאלית על בריאות העיניים והבריאות הכללית. עם עליית השימוש במסכים דיגיטליים בחיי היומיום, נמצא קשר בין אור כחול  והפרעות שינה, מאמץ עיניים, עייפות ועוד. כל אלו, הובילו להתפתחות משקפי אור כחול.

עדשות מסננות אור כחול, נועדו להפחית את כמות האור הכחול שמגיע לעיניים, ובכך למזער השפעות שליליות אפשריות על הראייה, ולשפר את הנוחות. ככל שיותר אנשים מחפשים פתרונות, להקלה ולהגנה על עיניהם מזמן מסך ממושך, השוק של משקפיים נגד אור כחול התרחב במהירות. כיום, הוא מציע שילוב של סגנון ופונקציונליות, כדי לתת מענה לצרכי אורח החיים המודרני.

מהו האור הכחול?

האור הכחול הינו חלק מהאור הנראה. חשוב שתהיה מודעות להשלכות של האור הכחול, כלומר לתאורה מלאכותית הנפלטת ממחשבים, מסכים סלולאריים, טלוויזיה וכדומה. הדבר משפיע על הערות, זמן השינה ואיכותה, על המערכת החיסונית ואפילו על ההתנהגות.

מהם הנזקים של האור הכחול?

חשיפה לאור הכחול, גורמת לדיכוי ייצור הורמון המלטונין, שיש לו השפעה על תהליכים ביולוגים בגוף. כגון: לחץ דם, המערכת החיסונית, מצב רוח, עייפות ועוד. הנזק לראיה יכול להיות פגיעה ברקמות העין, אשר יכולה להוביל למחלות רשתית, או להאיץ את התפתחותן.

דוגמא להשפעת האור הכחול על מצב הערות, ניתן ללמוד ממחקר שבדק את ההבדל בין קריאת ספר, לקריאת טקסט ממסך הפולט אור כחול. לנבדקים שקראו את הספר מהמסך, לקח יותר זמן להירדם, והם היו ערניים יותר לפני השינה. לאחר 8 שעות שינה, אותם נבדקים קמו תשושים יותר, ולקח להם יותר זמן להתעורר.

אמנם החשיפה לשמש ולאור הכחול, הכרחית לתהליכים תקינים בגוף, אבל כאשר היא מלאכותית ובמינון גבוה, חשוב להתגונן מפני הנזקים הנלווים, באמצעות משקפיים להגנה ממסכים.

ניתן להגן על העיניים, על ידי משקפיים חוסמות אור כחול. מחקרים מראים כי הציפוי המסנן את האור הכחול, מגביר את הניגודיות ומפחית צריבה בעיניים. הציפוי מפחית משמעותית את הסיכון לפגיעה בריאותית, ומקנה תחושת נוחות ראייתית, גם בזמן החשיפה לאור זה. המאמץ הראייתי פוחת, והעייפות של מערכת הראיה נחסכת.

עדשות דיפנדר

בקליניקה של איי אופטיק, ניתן להתאים עדשות defender, שהן סוג עדשה ייחודית מסוגה, החוסמת בכמעט 100% את הקרינה המזיקה שמייצר האור הכחול, ומונעת נזק בריאותי עצום לראייה. החסימה של אופטימייז דיפנדר, אינה מתבצעת ע"י ציפוי חיצוני, לעומת עדשות אחרות, אלא מדובר בחומר גלם.

האור הכחול נחסם בתוך חומר הגלם, ממנו מייצרת חברת -optimize עדשות למשקפיים, כך שהחסימה הינה מובטחת ואיכותית. ה-UV באורכי גל של 380 ו-420 נחסם, והעין נשארת מוגנת ובריאה עם משקפי הגנה ממסכים.

יתרונות עדשת הדיפנדר

  • חוסמת קרינה: דיפנדר חוסמת את טווחי ה-UV המזיקים.
  • התאמה: מתאימה לכלל מרכיבי המשקפיים: חד מוקדי, אופיס ומולטיפוקל.
  • טכנולוגיה מתקדמת: חומר גלם חדשני וייחודי, המעניק הגנה מיטבית לעין.
  • איכות: לעדשת דיפנדר ציפוי המונע שומן ולכלוך. קל לניגוב, שקוף וצלול.
  • שיפור צפייה במסכים: דיפנדר משפרת את איכות הצפייה ומרגיעה את העין.
  • בריאות: העדשה מפחיתה עייפות, מונעת כאבי ראש והפרעות בראייה, ובטווח הארוך מונעת מחלות עיניים שונות ומאפשרת שינה טובה יותר.

עדשות נגד אור כחול- לילדים

משקפי דיפנדר מומלצים מאוד לילדים, בשל ההגנה שלהם מפני חשיפה אינטנסיבית למסך. עם השכיחות של מכשירים דיגיטליים, בפעילויות היומיומיות של ילדים, משקפיים אלו חוסמים ביעילות אור כחול מזיק, מפחיתים עומס מהעיניים ומקדמים ראייה בריאה יותר. השקעה במשקפי דיפנדר, מבטיחה הגנה אופטימלית מנזקים מצטברים לעיניים, למשתמשי המסך הצעירים.

אופטיקת איי אופטיק- משקפיים לאור כחול

המודעות הגוברת לסיכונים הפוטנציאליים, הקשורים לחשיפה לאור כחול, הניעה את הדרישה לפתרונות חדשניים, כמו משקפיים מסננות אור כחול, להגנה על העיניים שלנו בעידן הדיגיטלי.

עם האפשרות להשיג משקפי דיפנדר אלו ב"איי אופטיק", מרפאה בעלת מוניטין המנוהלת על ידי האופטומטריסטים המנוסים אביקם ברהוד וישראל וייס, תוכלו לגשת לפתרונות אופטומטרים מקצועיים, בסביבה מסבירת פנים ובשירות מותאם אישית.

אנו נותנים חשיבות גבוהה לבריאות העיניים, ומבטיחים שתוכלו להשתמש במסכים דיגיטליים, תוך שמירה על הבריאות שלכם לשנים רבות.

צרו קשר בכל שאלה, בטלפון 09-7431020. מחכים לכם.